Ceny, peníze

V Bulharsku se platí měnou leva.Ta se dále dělí na drobné - 100 stotinek. Mezinárodně se leva značí BGN a představuje zhruba 13 - 14 Kč. Tedy za 1 euro dostanete necelé 2 levy.

Vezete-li si s sebou do Bulharska české koruny, neměl by být většinou problém je zde proměnit na BGN, ale kurz není příliš výhodný. Mnohem lepší bude, když si sem povezete euro. Směnit tu lze bez problémů i dolary a libry, ale kurz je tu rovněž méně výhodný.
 
Kromě směnáren můžete také peníze vyměnit v bance. Ve větších městech je to bez problémů, ale banky mají vyšší kurzy a mohou vám také naúčtovat provize. V bance jsou  časté fronty a omezená pracovní doba.

Chcete platit kartou? Není to zde ještě tak běžné, ale ve větších obchodech, hotelech či půjčovnách aut to většinou půjde. Uplatníte zde především karty American Express, Visa a MasterCard.

Co se týče cen, záleží samozřejmě, v jak zajímavé oblasti se nacházíte (čím více turistů, tím vyšší ceny), ale většinou je zde hodně levně. Zhruba o 10 - 20% levněji než u nás.

Uvedeme si na ukázku orientační ceny některých potravin, které zde zakoupíte v obchodech:

Chléb: 0,5 Lv
Sýry (1 kg): od 3 Lv
Mléko (1l): 1 Lv
Salám (1 kg): od 3 Lv
Minerální voda (1,5 l): 0,6 Lv
Víno (0,7 l): od 0,5 Lv
Zmrzlina: 1 Lv
Limonáda (2l): 1,2 Lv
Jogurt: 1 Lv
Pečivo: od 0,5 Lv
Pivo: 0,6 Lv
Džus: 2 Lv

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist