Doprava

Doprava do Bulharska

Nejjednodušší cestou na last minute pobyt je už tradičně letecká doprava. Cesta z Prahy sem trvá 2 hodiny, a i když jsou v Bulharsku tři mezinárodní letiště (Sofie, Burgas a Varna), přímé linky z ČR do Bulharska jsou pouze mezi Prahou a Sofií.

Chcete-li ušetřit, vypravte se do Bulharska autobusem. Ovšem čeká vás cesta dlouhá 24 - 30 hodin. Je to sice zdlouhavé, ale s moderními autobusy to není tak hrozné vydržet. Vytvořte si tak ideální last minute zájezdy, u kterých se budete bavit.

Možností je i vlaková doprava, ale ta není příliš oblíbená. Cestování tímto dopravním prostředkem je poměrně nepohodlné a zdlouhavé a přitom dost drahé, tedy pokud nemáte nějakou slevu na cestování vlakem. Různých slev využívají především studenti.

Doprava po Bulharsku

K cestování zde využijete především autobusy. Ať už jde o městskou či dálkovou dopravu je tento způsob cestování většinou pohodlný. Spojení mezi městy zajišťují mnohé soukromé firmy a ceny jsou přijatelné. Nejčastější spoje jsou mezi Sofií a Varnou a mezi Sofií a Burgasem.

Chcete procestovat Bulharsko pohodlně? Využijte minibusy, kterých je zde také dostatek. Výhodou je i to, že zde neplatíte poplatek za zavazadla.

Úplně bez starostí je cestování taxíky. Za ně zaplatíte cca 1 Lv za km, což je velmi vlídná cena. Pouze pokud se chystáte taxíkem na letiště nebo z letiště, počítejte s tím, že cena bude přemrštěná. O ceně mnohdy můžete i smlouvat. Nechcete-li být nemile překvapeni, ujistěte si ji, ještě než usednete do taxíku.

Další možnou dopravou je železnice. Zvolit můžete osobní vlaky, rychlíkové či expresové. Ceny jsou nízké a kvalita je podobná našim dráhám.

Cestovat zde také můžete vlastním autem či autem z půjčovny. Dejte si však na silnicích pozor. Pravidla silniční provozu bývají často porušované. Rychlostní limity jsou stejné jako u nás.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist