Obyvatelstvo

V Bulharsku žije kolem 8 milionů obyvatel. Zaměříme-li se na národnostní rozložení, obyvatelstvo tvoří z 83,9% Bulhaři. Dalšími obyvateli jsou Romové (4,7%), Arméni, Židé, Vlaši, Rusové a Řekové.

Bulhaři jsou jihoslavanským národem a kromě Bulharska žijí ještě na Ukrajině a v dalších evropských zemích.

Jejich historie sahá až k roku 500. V této době žili nedaleko Azovského moře - zde také založili Velké Bulharsko. Později však podlehli turkickým Chazarům. Někteří však odešli po Volze a založili Povolžské Bulharsko.

Místní obyvatelé vyznávají pravoslavné náboženství (82,6%). Najdeme tu i cca 12% muslimů a necelé procento katolíků.

Úředním jazykem je bulharština. Většinou však není problém domluvit se rusky a především v turistických oblastech uplatníte i angličtinu a němčinu, právě i proto sem míří německé cestovky se svými klienty. Chcete-li ušetřit nemalé peníze za dovolenou a ještě k tomu si dopřát luxus, využijte nabídky společnosti Airstop.cz, která vám dopřeje vše, co budete jen chtít.

O Bulharech se říká, že mají vcelku nevyzpytatelnou povahu. Mohou vás překvapit, ale pokud je nebudete nějak zvlášť provokovat, měli byste s nimi vycházet dobře. Především v turistických oblastech, ve kterých jsou na houfy turistů zvyklí.

Zajímavost: Bulhaři, když nesouhlasí, kývou hlavou nahoru a dolů - tedy znázorňují vyjádření našeho souhlasu. Nenechte se tím zmást a při domluvě s nimi se raději ujistěte, že víte, na čem jste se domluvili.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist