Očkování, zdravotnictví

V Bulharsku vám nehrozí žádné exotické nemoci, a proto pro vstup sem nebudete potřebovat speciální očkování.

Některá očkování se však doporučují i na vaše last minute dovolené. Jsou jimi: očkování proti hepatitidě A (to je vhodné pro turisty, kteří chtějí navštívit místa s neznámou hygienickou úrovní, netýká se to tedy turistických center), očkování proti hepatitidě B (poslední dávka musí být aplikována nejpozději měsíc před odjezdem, jinak vám očkování nepomůže). Dále je vhodné mít očkování proti záškrtu a klíšťové encefalitidě.

Ze zdravotních rizik vám zde hrozí především průjmové onemocnění, především jste-li na to náchylní. To může být způsobeno změnou klimatu. Také si dejte pozor na potraviny, které konzumujete, a raději pijte balenou vodu. Pro jistotu však s sebou mějte léky proti průjmovým onemocněním.

Dejte si také pozor na samonelu. Je zde i riziko škrkavky či dětského roupu. Tato rizika vám hrozí především konzumací neomytou zeleninou.

Dle dohody byste měli dostat v Bulharsku první pomoc a nutné ošetření zdarma, a to na základě oboustranné dohody.

Přesto si ale před cestou uzavřete pojištění. Při některých zákrocích byste museli platit nemalé částky, především v soukromých zdravotnických zařízeních. Užít si tak Bulharsko last minute jde jistě také bez problémů.

Jinak zdravotnická péče je vcelku na úrovni, i když někde se můžete setkat s nedostatkem léků.
Budete-li potřebovat lékárnu, neměli byste mít problém je sehnat ve větších městech a turistických centrem. Některé mají nepřetržitý provoz. Lékárny mají nadpis APTEKA.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist