Plovdiv (Bulharsko)

Chcete spatřit opravdu hezké Bulharské město? Plovdiv je krásné město ve vnitrozemí Bulharska, o kterém mnoho lidí říká, že je ještě hezčí než Sofie. V Plovdivu naleznete krásné starobylé uličky, úchvatnou architekturu a úžasné historické centrum města. Plovdiv je podobně jako Praha dělen na Nový Plovdiv a Starý Plovdiv. Až přijedete do Plovdivu, budete příjemně překvapení, jak milé a vlídné místo to je.

Objednejte si zájezd do Plovdivu!

Historický Plovdiv

Plovdivskou dominantou je především náměstí Centralen a jeho přilehlé překrásné parky, které Vám v každou roční dobu nabídnou něco mimořádného. Nejznámější je carská zahrada Cara Simeona. Především však zde začíná nejslavnější bulvár, podobný jako má i město Burgas, celého Plovdivu zvaný Kňaz Alexandri.

Ten je centrem života místních obyvatel a hojně jej také využívají k setkávání, procházkám společenským akcím. I Vy byste tento bulvár v Plovdivu neměli vynechat, pokud chcete vědět, jak Plovdiv žije ve dne i v noci. Navštívit zde můžete množství zajímavých restaurací i útulných kaváren.

Celé centrum Plovdivu je nádherné. Typické domy s rozšířeným patrem, dávají městu nádech tajemnosti. Vy se tak můžete procházet starobylými uličkami, podobně jako v Sofii a obdivovat romantiku města. Především je historické centrum Plovdivu bez aut. Hlavní třídy a bulváry tak působí velice vlídně, jelikož auta naleznete maximálně v postraních uličkách, což je velice příjemné.

Vlídný Plovdiv

Plovdivu je také množství zeleně i mimo parky. Plovdiv se nachází v úrodné nížině, která je pro celé Bulharsko velmi důležitou hospodářskou oblastí. A tak příjemné počasí a úrodná země na březích řeky Maricy dodávají tomuto místu velmi přívětivý charakter, kterému dodává potřebný šmrnc příjemné počasí.

Místní obyvatelé jsou velice přátelští a pohostinní. V restauracích Vás mile obslouží a v obchodech rádi pomohou. Plovdiv je skvělý i jako základna pro výlety do širého okolí až k Černému moři, jehož pobřeží stojí poznat na více místech. Ceny jsou v Plovdivu podobné jako u nás a není se třeba obávat extrémní drahoty. Plovdiv si skvěle užijete s celou rodinou.

Kupte si last minute do Plovdivu!

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist