Počasí

V severní části Bulharska se připravte na mírné kontinentální podnebí. Chystáte-li se k pobřeží v letních měsících na last minute zájezdy, s největší pravděpodobností si užijete krásnou a slunečnou dovolenou. Nutné je však vyrazit v hlavní sezóně, nejlépe od června do srpna. Sezóna sice začíná koncem května a končí až v říjnu, ale v těchto měsících je větší riziko toho, že vám tu bude pršet. Zobrazte si aktuální předpověď počasí Bulharsko.

V hlavní sezóně je zde kolem 25 – 30oC. Moře má teplotu kolem 23 oC. Zimy jsou zde deštivé a poměrně studené. Nejchladnějšími měsíci jsou leden a prosinec.

V jižní části Bulharska se setkáte se středomořským klimatem.

Klima velmi ovlivňuje nadmořská výška. V Bulharsku můžete také trávit zimní dovolenou, a to díky zdejšímu vysokému pohoří.

Nejvyšším bodem je v Bulharsku Musala (2925 m.n.m.) v pohoří Rila. Konkrétně si lze zimních radovánek užít třeba ve střediscích Bansko, Pamporovo či Borovec. Zdejší hory vám kromě lyžování nabízí i možnost vysokohorské turistiky.

Celkově se dešťové srážky objevují především v jarních a letních měsících. Nejvyšší jsou v oblasti pohořích. Proto je dobré si vybírat Bulharsko last minute obezřetně, aby vás nečekal na dovolené déšť.

Zajímavou oblastí z hlediska klimatu je Stará planina, kde se srážejí přímořské vlivy s vlivy kontinentálních. Proto je tu počasí často velmi nevypočitatelné.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist