Tipy na výlet

A kam se vydat na výlet? Volte třeba tato zajímavá místa:

Sofie

Sofie je hlavním městem Bulharska, takže je zároveň kulturním a historickým centrem tohoto státu.
Ze zajímavých památek zde naleznete např. kostel Sv. Jiřího, kostel sv. Sofie, kostel sv. Nikolaje Čudotvorce, ale prohlédnout si zde můžete i mešitu Banja Baši (ze 16. století) či katedrálu Alexandra Něvského.

Sofie je i centrem průmyslu a vzdělanosti. Naleznete zde 9 univerzit.

Varna

Varna je třetím největším městem Bulharska. Nachází se na pobřeží Černého moře a je velmi významným přístavem.

Z památek rozhodně stojí za zmínku katedrála Nanebevzetí z 19. století, náměstí Nezavisimost, Archeologické muzeum či Námořní muzeum.

Kromě památek s zde můžete vychutnat nejrůznější hudební festivaly, např. Varenské léto, Mezinárodní jazzový festival...

Nesebar

Nechte se zlákat Nesebarem, především pokud vás ze všeho nejvíc lákají turistické památky. Toto město je dokonce městskou památkovou rezervací, která spadá pod ochranu UNESCO. Za podívanou stojí zachovalé hradby, které jsou ze 4. - 5. stol. Naleznete zde také hodně kostelů a své kouzlo mají i úzké uličky s četnými hospůdkami a restauracemi.

Balčik

Balčik je velmi staré přístavní město, které má svým turistům co nabídnout. Kromě prohlídky zajímavého historického jádra města můžete podnikat příjemné výlety do okolí - ať už půjde o lodní výlety, nebo třeba můžete zkusit bahenní lázně Tuzlata. Nedaleko se také nachází luxusní středisko Albena.

Vidíte, jak může být pro Bulharsko dovolená bohatá a plná zážitků.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 12°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 12°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

BGNBGN = 12.51 CZK

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist